Bir Liteks markası olan deffe; Binding Cloth ve Premium Cloth serileri altında yüksek kalite tekstil bazlı cilt bezleri üretmektedir.
deffe cilt bezleri serilerindeki seçkiler özgün görünüm ve dokuya verilen önemle bir araya getirilirken; varak yaldız, gofre ve serigrafi baskı uygulamalarında yüksek performans sunarak kitap, defter, albüm, ajanda, menü ve özel ambalaj kutularının ciltlenmesinde ideal bir kullanım sağlar. Üretiminde insan ve çevre sağlığı gözetilen deffe’de sadece REACH* kapsamındaki kumaşlar kullanılmaktadır. Ürünlerimizin hiç biri PVC içermez.
*REACH; kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanmasını öngören bir Avrupa Birliği yönetmeliğidir.

deffe Cilt Bezleri serisi yüksek kalite geleneksel viskon cilt bezlerinden oluşur. Geniş renk seçeneğine sahip Cilt Bezleri serisi tüylenme yapmaz ve uzun süre parlak renklerini korur. Üretiminde sadece FSC sertifikalı asit içermeyen kağıtlar kullanılan deffe; arşivsel ömrü uzun yüksek performanslı bir üründür. Özel matbaa projeleri için farklı renk çalışmaları yapıla bilinir.

deffe Premium Cilt Bezleri serisi gelenekselin dışındaki tüm matbaa projeleri için geliştirilen ürünlerden oluşur. Seri, Liteks’in kaplama ve nano tekstil alanındaki tecrübelerini özel projeler, matbaa, sanatçı ve tasarımcıların vizyonları ile bir araya getirip yeni ürünler geliştirme fikrinden çıkmıştır. Premium Cilt Bezleri serisi seçkisinde Isı ile Renk Değiştiren, Karanlıkta Parlayan veya üzerine sürtünme yolu ile yazı yazıla bilinen Asfalt gibi ürünler yer alırken, özel projeler için arge çalışmaları da yapılmaktadır. Serideki Kokulu ve Su İtici ürünleri, özel aprelerin kumaşa uygulanması ile geliştirilmiştir. Farklı çeşitlerdeki koku alternatifleri ve su geçirmezlik apreleri bu ürünlerin yanı sıra deffe Geleneksel Cilt Bezi ve deffe Premium Cilt Bezi serisindeki tüm ürünlere özel üretim olarak uygulanabilir. Özel Baskılı Saten ve Özel Baskılı Gabardin ürünleri tarafımızdan projelerin ihtiyaçlarına göre dijital baskılı olarak özel üretilir. Proje ortaklarımız ister Liteks tasarım ofisinin geniş desen havuzundan desen seçebilir isterler ise özel desen çalıştırtabilir. Ürün yelpazesinde esnekliğe önem veren deffe’nin bir diğer özel ürünü olan Basılabilir ise uv, ofset ve serigrafi baskı sistemlerine uyumlu ve baskıya hazır olarak gelir

Cilt Bezleri ve Premium Cilt Bezleri serilerindeki tüm ürünlerin asit içermeyen farklı gramajlı kağıtlar ile özel üretimi yapılabildiği gibi, çeşitli koku ve su geçirmezlik apreleri yine tüm ürünlere uygulanabilir. Liteks’in 30 yıllık teknik tekstil tecrübesinden faydalanarak projeye özel arge çalışmaları yapılıp ürün geliştirilebilir. deffe’nin özel üretimlerindeki amacı matbaa sektöründeki proje ortaklarınının tüm tekstil bazlı ihtiyaçlarına cevap vermektir.

1986 yılında kurulan Liteks; kaplama, laminasyon, teknik tekstil, dijital baskı ve desen tasarım alanlarında hizmet vermektedir. Araştırma ve geliştirmeye verdiği büyük önemle çalıştığı şirketlerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şirkete özel formül ve çözümler üreten Liteks, üretim kalitesi ile ustalığın sürekliliğini ve servis sektöründe benzersiz hizmeti hedeflemektedir. Liteks, özel laminasyon sistemleri olan Meltpoint, yüksek kalite sanatçı ve dijital kanvas serileri ile bilinen Pesent’e ve tekstil bazlı cilt bezleri sunan deffe markalarının da geliştiricisi ve üreticisidir.